Almanya Vize Randevusunu Sitemiz Üzerinden Alabilirsiniz!

lmanya gibi pek çok Avrupa Birliği ülkesini ziyaret edebilmek için ülkeler arası anlaşmalara göre vize alınması zorunludur. Dolayısıyla kişilerin bu gibi ülkelere gidebilmesi için öncelikle vize, yani o ülkenin konsolosluğundan ülkeye giriş izni alması gereklidir. Türkiye’de bu alanda yetkilendirilen resmi kuruluşlardan idata, kendisine müracaat eden kişiler için aracılık hizmetleri sunarken, kısa sürede vize alınabilmesine yardımcı olmaktadır.

Almanya’ya ne amaçla gidileceğine bağlı olarak farklı vizelere başvuruda bulunması gereken insanların öncelikle iData ofislerine gitmeden Almanya vize randevu alması gerekmekte ve randevu tarihinde ofislere gitmesi gerekmektedir. Bu sayede işlemler daha kısa sürede hallolabilirken, aksi takdirde uzun sürmesi ve ret cevabının alınabilmesi kaçınılmaz olmaktadır.

Genel olarak turistik ya da ticari vizelerin yanı sıra Almanya Aile Birleşimi vizesi için de iData üzerinden başvuruda bulunmak gereklidir. Her türlü vizelerde başvuru randevusunu almanyakonsoloslugu.net adresi üzerinden alabilmek mümkündür.

Sitemiz üzerinden online olarak alınan bu randevuların yanı sıra 0850 532 65 66 numaralı hat üzerinden de randevu alınabilmektedir. Bu sayede gününde gerçekleştirilen başvuru işlemleri, Almanya Konsolosluğu tarafından 15 ila 30 gün arasında sonuçlandırılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir