Blog Nedir? Blog Açarak Para Kazanılabilir Mi?

İnternet ortamında düşüncelerin ve sahip olunan bilgilerin rahat bir şekilde aktarılmasını sağlayan araca blog nedir diye araştıran kişilere verilebilecek en doğru cevap olacaktır. Çünkü web ve log İngilizce türev kelimelerden oluşmuş blogların Türkçe olarak net karşılığı yoktur. Kendi seyir defterinizi internet ortamında çok kolay ve ücretsiz bir şekilde oluşturma şansına sahipsiniz.

Blog açma 1997 yılından beri var olan bir uygulama olsa da, 2005 yılından itibaren ülkemiz web tasarımcıları ve programcıları tarafından farkına varılmıştır. İlk sıralarda webmaster olan kişiler kendi web sitelerinin paravan sayfalarını oluşturmak için kullanmıştır. Ancak zaman ilerledikçe ve Türkçe dil desteğinin de gelmesi sonrasında herkes kendisine özel bir kişisel blog oluşturmaya başlamıştır. Detaylı bilgi için Blognasilacilir.com adresini ziyaret ediniz..

Blog Açmak Nasıl Bir Gelir Sağlar?

İstenildiği zaman güncelenebilme özelliği olmasından dolayı, bloglar içerisinde en popüler konulardan düşüncelerinizi yazabilir, daha fazla ziyaretçinin sayfanıza girmesini sağlayabilirsiniz. Blog açmak daha sonraki zamanlar içerisinde Google araçlarının reklamları eklenmesi ile gelir elde etmeye başlarsınız. Tabi ki gelir elde edebilmek içinde sayfanızın belirli bir ziyaretçi seviyesine ulaşması gerektiğini unutmamak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir