Brezilya Fönü Nedir? Nasıl Uygulanır?

Saçlar için uygulana bir tür bakım olarak ifade edilen brezilya fönü, daha çok bayanların tercih etmiş olduğu bir bakım türüdür. Uzmanlar tarafından uygulanması gereken brezilya fönü, evde gerçekleştirilmesi zor bir uygulama olarak bilinmektedir.

Brezilya Fönü Nedir?

Brezilya fönü çok fazla kıvırcık olan saçlarda uygulanmaktadır. Yoğun keratin uygulanarak saçın düzleştirilmesi olarak tanımlanan bu uygulama, günümüzde en çok kullanılan ve uzun yıllardır popülerliğini koruyan bir bakımdır. Yoğun kıvırcık ve dalgalı olan kadınlar saçlarına şekil vermekte güçlük çekerken, artık daha farklı uygulama şekilleri arayışına girmektedir. Bu gibi durumlarda devreye giren brezilya fönü, kadınların saçlarını yıpratmadan dümdüz hale getirilmesine yardımı olmaktadır.

Brezilya Fönü Nasıl Uygulanır?

Saçların yaklaşık olarak 5 – 6 ay boyunca düz kalmasını sağlayan brezilya fönü, 2 -3 saat boyunca uygulanan bir işlemdir. Uzmanlar öncelikle saçları keratinl bir şampuanla yıkayıp kurulamakta, ardından da saç yapısına göre belirlenecek miktardaki keratini saçlar uygulayarak saç botoksu yapmaktadır. Bu ve bunun gibi çeşitli işlemlerden geçirilen saçlar son olarak saç teli yapısına göre belirli ısı ile düzleştirilmektedir.

Brezilya fönünde her telin en az 7 – 8 defa işlemden geçirilmesi ve uygulanan işlemin ardından 3 gün daha düzleştirilmesi gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir