Çocukların Geleceği İçin Sıfır Atık

Madde ve enerji bakımından ciddi olarak yaşanmakta olan kaynak kayıplarının yaşanmasının önüne geçilebilmesi sıfır atık kutusu kullanımı ile mümkün olmaktadır. Dünya üzerinde nüfusun hızla artması sonucu tüketiminde artması oldukça doğal bir durumdur. Bu durumun olumsuz olarak söylenebilecek olan kısmı doğal kaynakların hızla tükeniyor olmasıdır. Bu durum sınırları zorlamasından dolayı doğal olarak kendini kontrol edebilen denge bozulmaya başlamıştır.

Bu durumun ve beraberinde getirdikleri olumsuzlukların ortadan kalkması adına doğal kaynakların verimli bir şekilde kullanılması adına çalışmalar yapılmaktadır. Bu durumun önemine binaen tüm ülkede devlet kurumlarında ve özel alanlarda çalışmalar yapılmaktadır. Bu konunun çok ciddi olması sebebi ile kişisel olarak ve kurumlar olarak büyük bir kampanya başlatılmıştır. Yeni düzen Çöp Kovası tasarımı olan bu kutular ile bu proje yürütülmektedir.

Bu projenin faydaları neler olacaktır?

Bu projenin hedeflemiş olduğu bazı gayeler bulunmaktadır. Bunları sıralamak gerekirse verimliliğin son derece artacağı. temiz ortamın neticesinde ülke genelinde bir performans artışı olacağı, israf gibi uzun zamandır sorun teşkil eden bir konunun oldukça minimum seviyeye çekileceği, çevresel olarak meydana gelmekte olan risklerin oldukça azalacağı, kuruluşlarda verilecek olan bilgilendirme eğitimleri ile çevre koruma bilincinin filizleneceği, ülkemizde ve ülkemiz dışında bulunan pazarlarda kurumların çevreci sıfatı ile adlandırılması ve bunun yanında saygınlığının yükselmesi sağlanmış olacaktır.

Bu faktörleri ile birlikte çocuklarımıza daha güzel yarınlar vereceğimiz, daha temiz bir dünya bırakacağımız olması da belki de bu faydaların çok çok üzerinde bir fayda olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir