ELEKTRİK SORUNLARINA PROFESYONEL ÇÖZÜMLER

Teknolojik donanımları ile daima dikkat çeken isimler arasında olan Alteksan Mühendislik, sektörün en iyi topraklama ölçümü faaliyetlerini sürdürmektedir. Tüm müşterileri için en ideal çözümleri üreten ekibimiz, üst düzey hizmetleri ile bilinen marka haline gelmiştir. Evde, okulda, işyerlerinde, fabrikalarda, alışveriş merkezlerinde ve daha birçok alanda yoğun olarak kullanılan elektriğin daha sağlıklı olmasını sağlamak için topraklama yapılması gerekmektedir.

Bir tercih meselesi olmayan bu işlem kanunen zorunlu hale getirilmiştir. Toprak direnci test cihazları kullanılarak yapılacak işlemler için bir topraklama raporu hazırlanmaktadır. Sektörün en iyi mühendisleri ile çalışan firmamız, her aşamada teknolojiye ve standartlara uygun adımlar atmaktadır.

Gerekli risk analizlerini en iyi şekilde yapan firmamız, elektriği daha verimli kullanmanızı sağlamak amacı ile kompanzasyon bakımı işlemlerini üstlenmiştir. Gerekli tüm ekipmanlar doğru bir şekilde seçilerek sizleri ve binalarınızı koruma amacı ile projeler geliştirilmektedir. Bu koruma hizmetlerinden biri de paratoner cihazıdır.

Bu cihaz sayesinde yıldırım iyonize edilerek çekilir ve toprağa aktarılır. Bu sayede hem elektrik tesisatının hem de elektronik cihazların olumsuz etkilenmesi önlenir. Özel güvenlik tedbirlerinden biri olan trafolar, elektrik enerjisinin farklı seviyelere çevrilmesini sağlar.

Üst düzey önlemler alındıktan sonra trafo bakımı yapılır ve tesisin güvenliği sağlanır. Bu bakım çalışmalarının yılda en az bir kere yapılması gerekmektedir. Elektrik mühendisliği alanında uzman olan firmamızın hizmetleri hakkında kapsamlı bilgiler için bizi aramanız yeterlidir.