Menemen İlçesi Haberleri

İzmir merkez ilçelerinden Konak ilçesinin 35 km kuzeyinde yer alan Menemen’in ilçe merkezi İzmir’in doğusu ile Foça’nın güney batısı arasında kalır. Şehrin başlıca geçim kaynakları arasında balıkçılık, tuz üretimi, tarım ve hayvancılık bulunur. İlçe geçmişte yaşanan olaylarla tanınır. Perslerden Yunanlara, Bizans’tan Osmanlılara kadar birçok devlet bu şehirde hüküm sürmüştür. 

İlçe, son yıllarda spor, sanat, sağlık ve yaşanan olaylar ile ön plana çıkıyor. Denizli’de ardı ardına gelen depremler şu an bölgenin gündemindeki başlıca konular arasında. Ocak 2019 yılında ilçede yaşanan deprem menemen haber sayfalarında ilk sıralarda yer almıştı Bunun yanı sıra kültür-sanat alanında verilen konserler ve festivaller ilçeye canlılık ve neşe katıyor. 

Bölgede yaşanan tüm etkinlik ve olaylara menemen gazetesi dışında online siteden ulaşabilirsiniz. Spor, gündem, siyaset ve sağlık haberleri ile belediyecilik faaliyetleri gibi birçok konuda ilçenin anlık son dakika haberlerini takip edebilirsiniz. Anlaşılır grafikleri ve kolay arayüzü ile Menemen’de yaşanan her haber bir tık uzağınızda. Menemen haberlerini enine boyuna takip edeceğiniz bu haber portalı içerisinde, ayrıca civar ilçelerdeki haberlere de göz atıp, sitede arama yapıp istediğini haberi kolayca okuyabilirsiniz. 

Ayrıca haber sitesinin Google Play Store’dan mobil uygulamasını indirerek sitede bulunan menemen haberleri ve içeriklerini telefonunuzdan görüntüleyebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir