Tarihi Değiştiren O sözün Söylendiği Yer ”Conkbayırı”

Her bölgesi ile ziyaretçilerine hayranlık uyandıran, eşsiz gelibolu havası ile yormadan gezmenin tadını çıkartabileceğiniz Gelibolu yarım adası birçok doğal güzelliğe sahip. Hemen hemen yarım adanın her bölgesin de tarihi izlere rastlamak mümkün ve rehber olarak ta online olarak gelibolum.com. Küçük bir ilçe olmasına rağmen muazzam düzeni ve yerli halkının sakinliği ile huzur bulmanıza sebep olacak bu bölge turistlerin uğrak mekanı. Sadece Türkiye içerisinden değil dünyanın her bölgesinden gelibolu yarımadasını görmeye gelen binlerce kişi mevcut.

Eşssiz Tarihi Eserleri İle Gelibolu


Adım attığınız her anda tarihin başka bir kapısını aralama imkanı sunan bölge yalnızca Türkiye için değil eski bir çok uygarlık içinde genel bir merkez halinde olmuştur. Birçok uygarlığa ev sahipliği yapması sebebiyle arkeolojik kazılar sonucu bulunan birçok yapı olmuştur. Bu yapılardan kimi günümüze kadar gelmiş olsa da bazıları tarihin gücüne yenilerek harabe haline dönüşmüştür. Gelibolu’nun hava durumları göz önüne alındığın da birçok uygarlığa ev sahipliği yapması olağan gelmektedir. Ticaret için geniş bölge ve en önemlisi denize yakınlığı sebebiyle deniz ticareti yapılan bir bölge olmuştur.

Tarihi Değiştiren O sözün Söylendiği Yer


Tarih içerisinde ki önemi düşünüldüğün de eşsiz bir yarımada olan Gelibolu ulaşım kolaylığı sağlamaktadır. Deniz hattı ile yarımadayı gezebilir veya sahilde oturarak huzurun tadına varabilirsiniz. Conkbayır anıtının yer aldığı gelibolu bölgesin de sizleri Atatürk zafer anıtıyla büyük bir anıt karşılıyor. Herkesin bildiği ve tarihin akışını değiştiren o ”Ben size saldırıyı emretmiyorum; ölmeyi emrediyorum” sözünün söylendiği bu bölge her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir